نسخه وب اپلیکیشن نیوزباکس

استیو جابز در سال ۲۰۰۷ در مراسم معارفه آیفون، نسل جدید اپلیکیشن‌ها را معرفی کرد که در مرورگر اجرا می‌شدند و آن‌ها را نرم‌افزار تحت وب (Web Application) نامید.

وب اپلیکیشن ترکیبی از وب‌سایت و اپلیکیشن است. اپلیکیشنی که از طریق مرورگر در اختیار شما کاربران قرار می‌گیرد. به همین خاطر همیشه به آخرین نسخه به روز است و نیاز به به‌روزرسانی ندارد.

وب اپلیکیشن‌ها این محدودیت که کاربران اندروید فقط می‌توانند از اپلیکیشن‌های مخصوص اندروید و کاربران آیفون فقط می‌توانند از اپلیکیشن‌های مناسب سیستم‌عامل خود استفاده کنند، را برداشته‌اند. حالا با هر سیستم‌عاملی می‌توانید وب اپلیکیشن موردنیاز خود را فقط با وارد کردن آدرس آن در مرورگر، داشته باشید.

همچنین دیگر لازم نیست برای فرایند دانلود و نصب زمان صرف کنید. وب اپلیکیشن‌ها بدون اشغال کردن حافظه تلفن همراه شما، فضای کاربری در اختیارتان قرار می‌دهند. به همین خاطر آن‌ها را با عنوان وب اپلیکیشن‌های پیش‌رونده (Progressive Web Apps) می‌شناسند.

ما پیوسته، برای توسعه و بهبود عملکرد سرویس نیوزباکس تلاش کرده‌ایم تا بتوانیم تجربه بهتری از پایش شبکه‌های اجتماعی و وبسایت‌های خبری را برایتان رقم بزنیم و امروز ماحصل این تلاش، رونمایی از نسخه “وب اپلیکیشن” نیوزباکس است. نسخه‌ای که برای استفاده نیوزباکس در تلفن‌های همراه طراحی و راه‌اندازی شده است.

نسخه pwa نیوزباکس

مزایای وب اپلیکیشن نیوزباکس:

  • حتی زمانی که دسترسی اینترنت محدود باشد، می‌توانید با وب اپلیکیشن نیوزباکس، پنل خود را در دسترس داشته باشید.
  • وب اپلیکیشن نسبت به اپلیکیشن‌ها با سرعت و کیفیت پایین‌تر اینترنت هم قابل استفاده است.
  • سرعت بالاتری نسبت به آن‌ها دارند.
  • به دلیل استفاده از بستر HTTPS، از امنیت بیشتری نسبت به اپلیکیشن‌ها برخوردار است.
  • به دلیل طراحی واکنش‌گرا، در هر دستگاهی با ابعاد استاندارد همان دستگاه، نمایش داده می‌شوند.

همین حالا با استفاده از راهنما اقدام به نصب “وب اپلیکیشن” نیوزباکس کنید و همان تجربه وب‌سایت را در تلفن همراه‌تان، تکرار کنید.