ساخت پیشرفته اینباکس کلمه کلیدی

با استفاده از “تنظیمات پیشرفته” هنگام ساخت اینباکس و انجام تنظیمات کلمات کلیدی می‌توانید بهترین و دقیق‌ترین محتوا را درباره موضوع مدنظرتان دریافت کنید. تنظیمات پیشرفته شامل “کلمات کلیدی” و “حوزه‌های جست‌وجو” می‌شود:

 

کلمات کلیدی

عبارات یا کلماتی هستند که محتوای مورد نظر شما بر اساس آن‌ها جمع‌آوری می شود. انتخاب کلمات کلیدی مناسب، مهمترین گام‌ رسیدن به بهترین و دقیق‌ترین نتیجه در نیوزباکس است. برای آشنایی بیشتر با نحوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب اینجا را کلیک کنید.

“کلمات کلیدی” در نیوزباکس در سه گروه اصلی، الزامی و مستثنی تعیین می‌شوند:

۱- کلمات کلیدی اصلی: برای ساخت اینباکس لازم است حداقل یک کلمه کلیدی اصلی تعریف کنید. این گروه کلماتی هستند که محتوای مورد نظر شما براساس آن‌ها جمع‌آوری می‌شود.

“انطباق دقیق”: با انتخاب گزینه “انطباق دقیق” نیوزباکس عیناً به جست‌وجوی عبارتی که به عنوان کلمه کلیدی اصلی وارد کرده‌اید می‌پردازد و کلمه کلیدی اصلی بدون هیچ پسوندی جست‌وجو می‌شود. مثلا برای کلمه کلیدی “توپ” اگر “انطباق دقیق” را کلیک کنیم، محتواهایی که در آن به “توپخانه” اشاره کرده باشد را دریافت نمی‌کنیم.

نکته: برای جست‌وجوی دقیق کلمه کلیدی اصلی فعال کردن انطباق دقیق کافی است و نیازی به استفاده از علائمی مانند کوتیشن نیست.

۲- کلمات کلیدی الزامی: این گروه کلماتی هستند که شما می‌خواهید محتوای مورد نظرتان علاوه بر کلمات کلیدی اصلی شامل این کلمات نیز باشد.

۳- کلمات کلیدی مستثنی: این گروه کلماتی هستند که محتوای شامل آن‌ها در نیوزباکس جمع‌آوری نمی‌شوند و در واقع مطالبی که هم شامل کلمات کلیدی اصلی و هم شامل این کلمات باشند مدنظر شما نیست.

مثال: فرض کنید می‌خواهیم هر محتوایی که مربوط به “توپ فوتبال” است را جمع‌آوری کنیم:

کلمه کلیدی اصلی: توپ

کلمه کلیدی الزامی: فوتبال

کلمات کلیدی مستثنی: والیبال، بسکتبال، هندبال، تنیس

 

حوزه‌های جست‌وجو

در حوزه‌های جست‌وجو می‌توانید انتخاب کنید “کلمات کلیدی” در کدام حوزه‌ها (خبر، تلگرام، توییتر و اینستاگرام) جست‌وجو شود.

نکته ۱: به صورت پیش‌فرض تمام “حوزه‌های جست‌وجو” که در بسته عضویت خود دارید، فعال هستند.
نکته ۲: می‌توانید بعد از ساخت اینباکس، هر کدام از حوزه‌های جست‌وجو را از لیست حذف کرده و یا آن را مجدد فعال کنید.

 

search fields

 

نکته: اگر بعد از انجام تنظیمات، بدون زدن دکمه ثبت به صفحه ساخت اینباکس برگردید تمامی تنظیمات حذف شده و به حالت اول برمی‌گردد.